Dzisiaj mamy: 0 28.11.2021

Sieć swiatłowodowa

mapaka swiatlowowdyTrwają pracę nad zaprojektowaniem i budową kompleksowego systemu infrastruktury światłowodowej w Parku Śląskim. Zakres projektu, który w drugiej połowie 2012 roku otrzymał unijne dofinansowanie obejmuje wybudowanie wielozadaniowej światłowodowej sieci teleinformatycznej na obszarze Parku Śląskiego z uwzględnieniem podstawowego szkieletu sieci i przyłączenia wybranych budynków oraz HotSpotów.

Ze względu na zasięg oraz przepustowość sieci zdecydowano, że będzie realizowana w technologii światłowodowej, która jest rozwiązaniem optymalnym dla takiego zakresu przedsięwzięcia, gdyż umożliwia połączenie większej ilości obiektów w Parku, a także pozwala na jej łatwą rozbudowę.

HotSpoty będą rozmieszczone w najważniejszych instytucjach oraz w pobliżu głównych alei, takich jak: aleja gen. Jerzego Ziętka, aleja Różana czy aleja Główna. Punkty bezpłatnego dostępu do Internetu pojawią się również przy budynku dyrekcji, Hali Wystaw Kapelusz, kąpielisku „Fala", Śląsku Parku Linowego oraz w okolicach Wesołego Miasteczka. Każdy użytkownik sieci będzie miał do dyspozycji łącze, którego prędkość odbierania danych wyniesie 512 kb/s, a wysyłania danych na serwer 128 kb/s.

Na powyższym rozwiązaniu skorzysta nie tylko administracja i konkretne instytucje, ale również goście odwiedzający Park. Dzięki hot spotom i Wi-Fi każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z Internetu.

infokioski loga

Budowa kompleksowego systemu infrastruktury światłowodowej w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A.


Celem bezpośrednim projektu jest stworzenie publicznych punktów powszechnego, szerokopasmowego i bezpiecznego dostępu do Internetu (PIAP) poprzez budowę światłowodowej sieci teleinformatycznej na obszarze Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka z uwzględnieniem podstawowego szkieletu sieci i przyłączenia wybranych HotSpotów zapewniających publiczne punkty dostępu do Internetu.

Projekt zakłada następujące zakresy robót i dostaw:

• Projekt sieci – obejmie wykonanie projektu kanalizacji technicznej oraz połączeń światłowodowych.

• Projekt węzłów – 1 szkieletowy, 14 dostępowych.

• Budowa kanalizacji oraz dostawa rur, studni i kabli światłowodowych i akcesoriów, wykonanie pasywnych połączeń światłowodowych.

• Dostosowanie pomieszczeń, wyposażenie węzłów sieci w sprzęt pasywny i aktywny oraz pierwotna konfiguracja i uruchomienie infrastruktury.


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013

 

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl


na gĂłrÄ~Y strony wstecz
Copyright © 1995-2011 Park Śląski