Dzisiaj mamy: Środa 21.11.2018

Hotspoty od listopada. W Parku Śląskim trwa budowa sieci światłowodowej

swoatłoooowodyBezpłatny Internet w centralnej części Parku Śląskiego i kolejne kamery, poprawiające bezpieczeństwo – to efekt powstania sieci światłowodowej. Jej budowa rozpoczęła się kilka tygodni temu, a zakończy w listopadzie.

Projekt o wartości 800 tysięcy złotych jest współfinansowany ze środków unijnych. Jego realizacja opóźniła się o kilka miesięcy. – Rozpoczęcie prac utrudniała wyjątkowo długa zima – tłumaczy Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Sprawę wykonawcy skomplikowała też zmiana przepisów geodezyjnych i konieczność uzyskania uzgodnień, które wcześniej nie były potrzebne – dodaje. Zarząd Parku nie chciał rozpoczynać prac w trakcie trwania sezonu w wesołym miasteczku. Liczne wykopy mogłyby bowiem skomplikować dobrą zabawę w lunaparku.

Prace projektowe zakończyły się w kwietniu, a pierwsi robotnicy na placu budowy pojawili się w połowie sierpnia. Obecnie trwa tworzenie długiego wykopu, w którym zostanie zamontowany światłowód. Jego położenie będzie korzystne dla gości parku. Umożliwi bowiem dostęp do Hotspotów. Sieć Wi-Fi będzie dostępna m.in. na promenadzie generała Jerzego Ziętka, w Hali Wystaw „Kapelusz" i na Dużej Łące. Dokładne lokalizacje, gdzie bezpłatny Internet jest dostępny, znajdą się na tablicach informacyjnych projektu. Inwestycja umożliwi też podpięcie kolejnych kamer do istniejącego już, głównie dzięki powstaniu kolejki linowej, systemu monitoringu.

– Warto wspomnieć, że dzięki Elce, bezprzewodowy Internet w parku już jest dostępny. Trzeba go szukać w odległości kilkunastu metrów od każdego z jedenastu słupów kolejki. To na nich są zamontowane Hotspoty –wyjaśnia Buszman. – Sieć światłowodów sprawi jednak, że sygnał będzie mocniejszy i obejmie większy zasięg –kończy.

na gĂłrÄ~Y strony wstecz
Copyright © 1995-2011 Park Śląski