Dzisiaj mamy: Sobota 31.10.2020

Kolejne inwestycje wkrótce rozpoczną się w Parku Śląskim

IMG 1207W Parku Śląskim trwają remonty alejek. Zarządzająca tym terenem spółka ogłosiła też nowe przetargi. Wśród nich m.in. ten na budowę polderów oraz na oświetlenie alei Leśnej.

Największą inwestycją jaką Park Śląski zamierza rozpocząć w tym roku na swiom terenie jest powstanie polderów przeciwpowodziowych. Ich budowa pochłonie prawie 5 milionów złotych. Projekt dotyczy wykonania m.in. meandrów o długości ponad sześciuset metrów oraz zbiorników retencyjnych, dróg technologicznych, a także układu wodnego wprowadzającego wody do systemu z projektowanej pompowni.

– Chodzi o uregulowanie gospodarki wodnej w parku i ochronę przeciwpowodziową – tłumaczy Artur Cieślak, dyrektor administracyjno- techniczny w Parku Śląskim. – Problem o charakterze powodziowym pojawia się zazwyczaj podczas dużych opadów. Woda zalewa park w okolicach wesołego miasteczka i zoo. Ta inwestycja go rozwiąże – dodaje.

Druga ważna inwestycja, która rozpocznie się w tym roku, to montaż oświetlenia na alei Leśnej. Założenie obejmuje realizacje robót budowlanych polegających na wykonaniu nowej sieci oświetleniowej kablowej z nowymi 56 słupami oświetleniowymi przy Alei Leśnej, od skrzyżowania z Aleją Dojazdową do parkingu przy restauracji „Villa Gardena". – Ta najdłuższa pakowa aleja na tym odcinku nigdy nie była oświetlona. Dzięki tej inwestycji będzie z niej można komfortowo korzystać również po zmroku – tłumaczy Cieślak.

Ogłoszono też przetarg na inwentaryzację terenów zielonych w Parku Śląskim. Zadanie to ma na celu przedstawienie stanu faktycznego zlokalizowania na wyznaczonym obszarze drzew i krzewów, jak również określenie stanu zdrowotności dendroflory oraz zaleceń związanych z jej pielęgnacją bądź koniecznością wycinki. Trwa również procedura przetargowa, której zakres obejmuje roboty budowlane polegające na rozbiórce nieużytkowanego budynku kotłowni ogrodnictwa wraz z przyległym wiaduktem.

Wszystkie prace są realizowane w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego" realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

na gĂłrÄ~Y strony wstecz
Copyright © 1995-2011 Park Śląski