Dzisiaj mamy: Piątek 15.01.2021

UL2L: piąte warsztaty dla uczestników projektu. Tym razem on-line

WRZESIEŃ 2020

To już piąty warsztat organizowany w ramach projektu UrbanLinks 2 Landscpe w programie Interreg Europe, w którym Park Śląski jest jednym z partnerów. To jednocześnie wyjątkowe wydarzenie - ze względu na pandemię COVID-19, całe spotkanie odbywa się on-line.

Gospodarzem spotkania jest łotewska gmina Kuldiga, a tematem przewodnim: „Partnerstwa i modele biznesowe”. Głównym celem warsztatu jest dostarczenie wskazówek w zakresie umów zawieranych między sektorem publicznym, stowarzyszeniami i sektorem biznesowym o wynajem lub korzystanie z gruntów publicznych.

Źle dostosowane przepisy, niejasności w decyzjach podejmowanych w sprawie użytkowania przestrzeni publicznych przez „osoby z zewnątrz” i przyznawania środków publicznych dla partnerstw publiczno-prawnych powodują opóźnienia. Właśnie przez nie zmniejszają się korzyści społeczne, środowiskowe i gospodarcze. Łotwa została wybrana na gospodarza warsztatów, ponieważ, choć pozostaje poniżej średniej europejskiej pod względem gospodarki, to może pochwalić się przykładami świetnych partnerstw i modeli biznesowych.

W UL2L biorą udział partnerzy z Niemiec, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Łotwy oraz Polski. Głównym celem projektu jest upowszechnienie dobrych praktyk oraz promocja innowacyjnych rozwiązań z dziedziny rekultywacji nieużytków poprzez tworzenie w ich miejscu wielofunkcyjnych, publicznych terenów zielonych. Chodzi o to, by zbierać cenne doświadczenia dotyczące dobrego zarządzania, projektowania czy gospodarowania zielenią.

Zrzut ekranu 2020-10-27 o 12.50.37Zrzut ekranu 2020-10-27 o 12.50.44

na gĂłrÄ~Y strony wstecz
Copyright © 1995-2011 Park Śląski